Електронна бібліотека — розподілена інформаційна система, що дозволяє зберігати і використовувати різнорідні колекції електронних документів (текст, графіка, аудіо, відео і т.і.) завдяки глобальним мережам передачі даних в зручному, для кінцевого користувача, вигляді.
Europeana — європейська електронна бібліотека, відкрита у листопаді 2008 року, на той час бібліотека складала 2 млн. оцифрованих об'єктів, до 2010 року кількість об'єктів має сягати 6—10 млн. Через велику кількість звернень (10 млн. на годину) проект був закритий до середини грудня 2008 року.
Вільна бібліотека Open Library — проект некомерційної організації Internet Archive у співпраці з Open Content Alliance, станом на листопад 2008 року нараховує 1 млн 064 тис. 822 оцифрованих книжки, запити необхідно робити латинською абеткою. Також з наданого Бостонською публічною бібліотекою списку книг можна вибрати таку, яка буде безкоштовно оцифрована. Internet Archiv підтримує також Million Book Project.
Gallica — одна з найбільших електронних бібліотек світу (з 2007 року збільшується на 100 000 назв у рік), її основу складають фонди Національної бібліотеки Франції. Багато вільних творів, переважно французькою, можна скачати у форматі PDF.
Пошук книг Google — має значну кількість оцифрованих видань у вільному доступі (включно літературу українською), використовує фонди Мічіганського університету, з 2006 році у програму ввійшли такі бібліотеки: Оксфордський університет,Мадридський університет Комплутенсе, Національна бібліотека Каталонії, університетська бібліотека Лозанни, Гентський університет та університет Кейо у Японії. Через юридичні обмеження частина документів подається в обмеженому доступі (для користувачів за межами США, які визначаються за IP), проте всі документи у вільному доступі можна скачати у форматі PDF.
Проект Гутенберг — найстаріша електронна бібліотека (вільні твори переважно німецькою, англійською).
Світова цифрова бібліотека (World Digital Library, WDL), у якій представлені об'єкти світової культури (за виключенням об'єктів західної культури).
Українські онлайн-бібліотеки
- ВікіДжерела — вільні тексти українською мовою.
- Вікіпідручник — вільна бібліотека підручників українською мовою
- Е-бібліотека «Чтиво» — Безкоштовна україномовна література на всі смаки
- Література Бібліотека Українського Центру — Велика динамічна бібліотека, з можливістю додавання творів, коментарями та відгуками. Налічує понад 12000 творів більше 2000 авторів
- Читанка — дитяча публічна онлайн-бібліотека, яка містить відскановані копії книжок, що були видані давно.
- Книги українською мовою — бібліотека книг українською мовою у форматі doc
- Бібліотека «Літера» — колекція українських оцифрованих книг у форматах: pdf, djvu
- DIASPORIANA.ORG.UA — бібліотека електронних копій друкованих книг української діаспори, переважно давніх, всі книги доступні у форматі pdf або djvu.
- Електронна бібліотека "Культура України" — бібліотека електронних копій паперових книг.
- Українська проза на Ліб.Ру — каталог української прози у форматі txt
- «Джерело» — Бібліотека світової літератури українською мовою
- Ізборник — Історія України IX—XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації. Також є переклад Швейка українською.
- AeLib Бібліотека світової літератури — оригінали та переклади
- EXLIBRIS українська електронна бібліотека: історія, публіцистика, художня література
- BIBLOS — Україномовна Е-бібліотека. Література усіх жанрів, напрямків. Також наявні самвидав, переклади, статті з бібліотечної справи, та все, що стосується бібліотек (електронних теж).
- «Аргонавти Всесвіту» — Бібліотека української та зарубіжної фантастики в українському перекладі.
- «Відкрита книга» — електронна бібліотека класики української літератури (для електронних книг).
- Українська Вільна Бібліотека — електронна українська бібліотека. Бібліотека кошового писаря українська поезія
- Українське життя в Севастополі Бібліотека ім. Марії Фішер-Слиж художня література, українистика, історія, публіцистика
- Електронна бібліотека української літератури Університету Торонто класична художня література, архіви, історія
- Література рідного краю (Донбас)
- Т. Г. Шевченко, «Кобзар»

Електронний архів Національного університету "Києво-Могилянська академія"
Немає коментарів:
Дописати коментар